Aleksandra Kalandyk-Konstanty

dr n. med.

Aleksandra Kalandyk-Konstanty

stomatologia zachowawcza, endodoncja

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Aleksandra Kalandyk-Konstanty - ZnanyLekarz.pl

WYKSZTAŁCENIE

DZIAŁALNOŚĆ

Specjalistka w zakresie szczególnie trudnych przypadków endodontyczych, a także stomatologii zachowawczej i estetycznej. Przygotowuje pacjentów pod kątem stomatologicznym do zabiegów kardiochirurgicznych. W 2013 roku została uhonorowana przez pacjentów tytułem dentysty roku woj. małopolskiego w prestiżowym plebiscycie Portalu Dentystycznego.

Dyplom lekarza dentysty uzyskała w 2007 roku. W roku 2013 rozpoczęła przewód doktorski. Od 2007 roku dzieli się swoją rozległą wiedzą z nowymi pokoleniami stomatologów jako asystent Wydziału Lekarskiego Instytutu Stomatologii w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Collegium Medicum. Ma na swoim koncie liczne wystąpienia na konferencjach branżowych i publikacje w czasopismach naukowych.

Jest pomysłodawcą i członkiem zespołu badawczego Prevent – Badanie stomatologiczne pacjentów zakwalifikowanych do leczenia kardiochirurgicznego (projekt celowy finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju).

W maju 2014 roku otrzymała wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (Oddział w Krakowie) za przedstawiony referat naukowy pt. Stan zdrowia jamy ustnej pacjentów zakwalifikowanych do leczenia kardiochirurgicznego. W 2020 roku obroniła pracę doktorską z wyróżnieniem. 

Kursy, certyfikaty i sympozja naukowe: