Chirurgia stomatologiczna w Krakowie

Dziedziną stomatologii zajmującą się kwestiami m.in. ekstrakcji (usuwania) zębów oraz skomplikowanych zabiegów dentystycznych, jest chirurgia stomatologiczna. Jeśli pacjent potrzebuje usunąć tzw. ząb mądrości, poddać się regeneracji kości czy przygotować w szczególny sposób jamę ustną do leczenia implantologicznego, powinien zgłosić się do specjalisty chirurga stomatologicznego. W Addent Kraków tego rodzaju konsultacje oraz same zabiegi chirurgiczne są dostępne.

Jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji z chirurgiem stomatologicznym jest konieczność ekstrakcji ósemek, czyli tzw. zębów mądrości. Ekstrakcja to nic innego jak usunięcie zęba, wyrwanie go. Bardzo często pacjenci obawiają się tego typu zabiegów – ich inwazyjności, bolesności oraz samego doświadczenia utraty części uzębienia. Zupełnie niepotrzebnie. Współczesna stomatologia zapewnia szerokie możliwości leczenia w komfortowych warunkach, sprawnego i pozbawionego bólu. I to niezależnie od tego, czy zabieg dotyczy standardowej ekstrakcji, korekty dziąseł czy może znacznie bardziej skomplikowanej regeneracji kości.

Jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna w Addent Kraków?

W centrum Addent w Krakowie przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne różnego typu. Są to m.in.: 

 • ekstrakcje proste; 
 • ekstrakcje skomplikowane; 
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych; 
 • ekstrakcje pozostałości korzeni; 
 • zabiegi usuwania torbieli kości i innych zmian wraz z możliwością badania histologiczno-­ patologicznego (współpracujemy z Katedrą Patomorfologii Collegium Medicum UJ);
 • zabiegi z zakresu chirurgii endodontycznej (np. resekcje, hemisekcje); 
 • zabiegi z zakresu chirurgii ortodontycznej (np. ekstrakcje ze wskazań ortodontycznych); 
 • zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (np. wycięcie zmian przerostowych, podcięcie wędzidełka); 
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej (np. przeszczepy tkanki łącznej, pokrycie recesji dziąsłowych); 
 • zabiegi z zakresu regeneracji kości (z zastosowaniem biomateriałów kościozastępczych bądź przeszczepu kości); 
 • zabiegi korekty dziąseł; 
 • zabiegi przygotowawcze przed leczeniem implanto­protetycznym (np. podniesienie dna zatoki szczękowej); 
 • leczenie implantologiczne. 

Leczenie chirurgiczne w stomatologii wymaga najwyższych kompetencji i doświadczenia specjalistów. W Addent Kraków przyjmują właśnie tacy chirurdzy, gwarantując sprawne przeprowadzanie zabiegów, w sposób bezbolesny i komfortowy.

Znieczulenie w chirurgii stomatologicznej – jak wygląda leczenie?

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej w Addent Kraków wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta istnieje także możliwość przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu ogólnym ­ tzw. sedoanalgezji z udziałem lekarza anestezjologa. Specjaliści dbają o to, żeby każdy zabieg, niezależnie od tego jak bardzo poważny i skomplikowany, był dla pacjenta bezbolesny. Pomaga w tym stosowanie najnowocześniejszych urządzeń i technologii (narzędzia mikrochirurgiczne, narzędzia ultradźwiękowe) oraz materiałów renomowanych firm. Dzięki nim możemy zapewnić naszym pacjentom najwyższy poziom leczenia, krótki czas trwania zabiegów, a co za tym idzie szybsze gojenie. I same dobre wrażenia z wizyty.

Ile kosztuje leczenie chirurgiczne w stomatologii?

Warto zaznaczyć, że ekstrakcja ekstrakcji nierówna, nie w każdym przypadku konieczne będzie wykonanie tych samych procedur. Ma to związek również z kosztami zabiegu, ponieważ możliwe jest np. usunięcie zęba w sposób chirurgiczny i niechirurgiczny. Kiedy ma miejsce ten drugi przypadek, cena jest kilkukrotnie niższa niż wtedy, kiedy zabieg wymaga bardziej złożonych działań. Koszt wyrwania zęba w Addent Kraków zaczyna się od 280 zł, zaś w przypadku skomplikowanych zabiegów np. ekstrakcji zęba zatrzymanego może wynieść nawet powyżej tysiąca złotych. Dokładny cennik można znaleźć tutaj: Cennik chirurgia stomatologiczna Kraków. Warto jednak pamiętać, że koszt ten jest zależny od indywidualnego przypadku danego pacjenta. Orientacyjny koszt leczenia zawsze przedstawi lekarz.

Chirurdzy stomatolodzy w Krakowie

Specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się również implantologią. Pacjenci cenią go szczególnie za pełen profesjonalizm wykonywanych zabiegów i dużą cierpliwość do wyjaśniania nawet najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. 

Lekarz dentysta zajmujący się chirurgią stomatologiczną. Interesuje go dalszy rozwój w kierunku implantologii. Pacjenci cenią go za zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz połączenie profesjonalizmu i życzliwego podejścia do każdego odwiedzającego gabinet stomatologiczny.