Protetyka stomatologiczna w Krakowie

Piękny uśmiech jest ważny, ponieważ dodaje pewności siebie, odmładza i sprawia, że jego posiadacz po prostu czuje się lepiej. Czasami jednak z różnych względów niemożliwe jest zachowanie własnych, naturalnych zębów, przez co w jamie ustnej pojawiają się braki zębowe i ubytki. Odpowiedzią i rozwiązaniem tych problemów jest protetyka stomatologiczna, dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnieniami zębowymi i przywracaniem pełnego uśmiechu.

Do protetyka dobrze jest się zgłosić w przypadku wspomnianych braków zębowych, a także całkowitego bezzębia lub po prostu uzębienia, które nie wygląda zadowalająco dla pacjenta. Uzupełnianie braków w uzębieniu jest bardzo ważne z kilku powodów. Jednym z nich jest taki, że będąc niepełne dużo szybciej ulega skrzywieniom i deformacjom. Te zaś w konsekwencji mogą skutkować utrudnieniem higieny, większą podatnością na próchnicę czy chociażby zgrzytanie zębami. Braki zębowe mogą się też przyczyniać do problemów z wymową i przeżuwaniem. Nie należy zapominać, że stanowią też duży defekt estetyczny.

Niekompletne uzębienie prowadzi do zaniku kości w miejscu brakującego zęba. Sprawia też, że stawy skroniowo-żuchwowe mogą działać nieprawidłowo, np. asymetrycznie lub w sposób przeciążony po którejś ze stron szczęki. Podobnie nadmiernej pracy mogą być poddawane pozostałe zęby w jamie ustnej – kiedy zostają niejako zmuszone do przejmowania funkcji zębów usuniętych.

Rodzaje uzupełnień protetycznych dostępnych w Addent Kraków

Na szczęście nowoczesna protetyka stomatologiczna oferuje szereg rozwiązań problemów braków zębowych. Korzystając z jej dobrodziejstw, w centrum stomatologicznym Addent możemy zaproponować naszym pacjentom kompleksowe usługi w tym zakresie. Od klasycznych koron i mostów (wykonanych ze stopu stali dentystycznej i licowanych porcelaną), przez protezy całkowite i częściowe (akrylowe, nylonowe), po wysoce estetyczne korony i mosty pełnoceramiczne (wykonane z tlenku cyrkonu) oraz odbudowę na implantach.

Współpracujemy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi, co gwarantuje najwyższą jakość wykonanych prac, trwałość i estetykę oraz komfort użytkowania. „Trzecie zęby”, choć sztuczne, do złudzenia przypominają naturalne. O tym, że nasi pacjenci posiadają uzupełnienia protetyczne, wiedzą tylko oni sami i ich lekarz protetyk – nikt inny się nie domyśli, tak znaczny jest efekt leczenia.

Projektowanie uśmiechu – na czym polega?

Uzupełnienia protetyczne i samo leczenie mają prowadzić do finalnego rezultatu, jakim jest piękne i pełne uzębienie. Pierwszym etapem jest opracowanie planu leczenia w taki sposób, który sprawi, że pacjent wyjdzie z gabinetu stomatologicznego szczęśliwy, usatysfakcjonowany i z szerokim uśmiechem. Jak to zrobić? Służy temu tzw. projektowanie uśmiechu. Polega ono na tym, że pacjent może zobaczyć jak będą wyglądać jego zęby po leczeniu estetyczno-protetycznym.

W oparciu o metodę Digital Smile Design (DSD) lekarz wykonuje cyfrowy skan zębów, a także dodatkowe zdjęcia obrazujące uzębienie i mimikę pacjenta. Proces uzupełnia dodatkowa diagnostyka w postaci zdjęć RTG lub tomografii komputerowej. Kolejnym etapem jest stworzenie przez protetyka wizualizacji „nowego uśmiechu”. Dzięki niej pacjent widzi, jaki będzie efekt planowanego leczenia. Co więcej, jest też możliwość wykonania wzoru tymczasowej protezy, dzięki której „nowe zęby” można niejako „przymierzyć”. Po przejściu wszystkich procedur projektowania uśmiechu pacjent ma pewność, że efekt leczenia będzie odpowiadał jego oczekiwaniom.

W Addent Kraków stosujemy zarówno metodę Digital Smile Design, jak i autorskie sposoby naszych specjalistów protetyków na projektowanie uśmiechu. Dzięki temu pacjent podejmując decyzję o rozpoczęciu leczenia jest świadomy tego, do jakich rezultatów będzie ono prowadziło i jak będzie wyglądał jego „nowy uśmiech”.

Leczenie protetyczne – ile kosztuje?

Z uzupełnianiem braków zębowych nie należy zwlekać. I to niezależnie od tego, czy są one drobne, czy może pacjent boryka się z całkowitym bezzębiem. Warto poznać możliwości, jakie dla pacjenta oferują najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne. Koszty leczenia protetycznego są uzależnione od konkretnego przypadku danego pacjenta, zakresu uzupełnień protetycznych (liczba zębów do uzupełnienia), a także rodzaju używanego wypełnienia (czy będzie to most, proteza całościowa czy może licówki). Orientacyjny cennik procedur protetycznych można znaleźć tutaj.

Nie warto czekać na lepszy moment. W centrum Addent w Krakowie pomagamy odzyskiwać piękny, zadbany i pełny uśmiech każdemu pacjentowi. Kompleksowo, sprawnie i w komfortowych warunkach.

Protetycy w Krakowie

Specjalista, którego domeną jest protetyka – pacjenci wysoko cenią profesjonalizm i perfekcjonizm, z jakim podchodzi do swojej pracy. Do lek. dent. Macieja Cabana warto się wybrać w przypadku posiadania braków w uzębieniu i chęci ich uzupełnienia. Pomoc uzyska również pacjent, którego ząb został ukruszony. Dodatkowo, specjalista protetyk poprawi estetykę uzębienia i wspomoże w uzyskaniu wymarzonego kształtu i koloru zębów. 

Specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej rozwijający swoje kompetencje w tej dziedzinie, a także w mikrochirurgii i implantologii. W swojej pracy przykłada dużą wagę do komfortu odczuwanego przez pacjenta w trakcie leczenia, a także tego by zabiegi były bezbolesne i przebiegały w przyjaznej atmosferze.