Leczenie kanałowe zębów w Krakowie

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, jest konieczna wtedy, gdy zmiany chorobowe sięgną miazgi zęba. Wówczas niezbędne jest oczyszczenie korzeni, a następnie ich opracowanie, czyli szczelne wypełnienie. Współczesna stomatologia daje wiele możliwości precyzyjnego leczenia, nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Bardzo często kluczowe okazuje się użycie mikroskopu.

Dzisiaj poważne zmiany próchnicowe nie muszą już oznaczać konieczności usunięcia całego zęba. Ekstrakcja powinna być rozwiązaniem ostatecznym. Tym bardziej, że nowoczesne metody leczenia stosowane przez specjalistów z zakresu endodoncji sprawiają, że uratować można niemal każdy ząb. Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo? Przede wszystkim trudno tu mówić o wyborze – zmiany chorobowe sięgające miazgi powodują, że pacjent z reguły czuje uciążliwy ból. Aby się go pozbyć, musi ząb wyleczyć. Należy pamiętać, że w przypadku braku podjęcia decyzji o poddaniu się zabiegowi endodontycznemu, rozległy stan zapalny może prowadzić do poważnych komplikacji, jak np. powstawania torbieli, które, rozwijając się, mogą degenerować kość.

Konsultacja endodontyczna w Krakowie

Wielu specjalistów stomatologii zachowawczej zajmuje się również leczeniem kanałowym. Dlatego też bardzo często przy okazji leczenia innych ubytków czy zmian próchniczych lekarz podejmuje się zabiegu endodontycznego. Czasami jednak dany przypadek jest bardziej skomplikowany i potrzebna jest osobna konsultacja z lekarzem endodontą. W centrum Addent specjaliści przeprowadzają ją bazując na rozmowie z pacjentem i badaniu wewnątrzustnym. Z reguły niezbędna jest również dodatkowa diagnostyka RTG. Ponieważ leczenie endodontyczne wymaga wyjątkowej precyzji z uwagi na to, że operuje się na niezwykle małych przestrzeniach kanałów, coraz częściej w stomatologii wykorzystuje się mikroskop. W krakowskim gabinecie przeprowadzanie zabiegów w powiększeniu to standard, dodatkowo dostępna jest również konsultacja endodontyczna z użyciem mikroskopu.

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Leczenie kanałowe zaczyna się zwykle od badań RTG, ponieważ pozwalają one lekarzowi zorientować się, gdzie dokładnie znajdują się zmiany chorobowe i jak daleko sięgają. Dzięki temu endodonta może precyzyjnie zaplanować przebieg zabiegu. Następnie ma miejsce opracowanie korony zęba, a więc w tym przypadku po prostu jej otwarcie – likwiduje się widoczną próchnicę i dociera do zainfekowanej miazgi zęba. Oczyszcza się, dezynfekuje i osusza kanały. Ostatnim etapem leczenia endodontycznego jest wypełnienie kanałów oraz odbudowa korony zęba.

Warto podkreślić, że leczenie kanałowe może zostać przeprowadzone w czasie jednej lub dwóch wizyt. W tym drugim przypadku najpierw aplikuje się środek dewitalizujący ząb (tzw. „zatruwanie”), a podczas kolejnego zabiegu oczyszcza i wypełnia kanał. Z uwagi na to, że coraz bardziej powszechne są skuteczne znieczulenia, popularniejsza staje się metoda endodoncji jednej wizyty. W Addent Kraków dbamy o to, żeby pacjent czuł się komfortowo w czasie każdego zabiegu, również takiego, który sięga wrażliwych na ból korzeni zębów.

Dlaczego warto leczyć zęby pod mikroskopem?

W naszym centrum stomatologicznym stosujemy najnowocześniejsze technologie, ponieważ gwarantują one najbardziej skuteczne leczenie dentystyczne. Jedną z nich jest praca w powiększeniu, czyli z użyciem mikroskopu. Dlaczego ten sprzęt jest tak ważny? Dzięki niemu leczenie kanałowe jest znacznie bardziej precyzyjne i dokładne. Lekarz dokładnie widzi pole zabiegu, może dostrzec najmniejsze zwężenia czy uszkodzenia korzeni, a także ewentualne dodatkowe kanały, których na zdjęciu RTG mogło nie być widać. Zabiegi z użyciem mikroskopu są przeprowadzane sprawniej, gwarantują szczelniejsze wypełnienia i pozwalają uniknąć przeoczeń. Pacjent jest zdecydowanie mniej narażony na ryzyko powikłań związanych np. z niedostatecznym oczyszczeniem kanałów. W centrum Addent leczenie kanałowe pod mikroskopem jest standardem, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba w Krakowie?

Tak jak w przypadku innych procedur stomatologicznych, tak i przy leczeniu kanałowym nie sposób podać dokładnych kosztów zabiegów. Wszystko z uwagi na bardzo indywidualny ich charakter. Cena leczenia endodontycznego zależy od wielkości i zakresu zmian chorobowych, ilości kanałów dotkniętych infekcją, a także tego, czy jest to zabieg pierwszorazowy czy powtórny. Orientacyjne ceny leczenia kanałowego w Addent Kraków zaczynają się od 650 zł. W przypadku zabiegu powtórnego koszty są wyższe, ponieważ tego rodzaju leczenie jest zwykle bardziej skomplikowane i wymagające. W naszym centrum podczas każdego zabiegu endodontycznego gwarantujemy bezpłatne znieczulenie. Dokładny i aktualny cennik leczenia kanałowego można znaleźć tutaj: Cennik endodoncja Kraków

Endodonci w Krakowie

Specjalistka w zakresie szczególnie trudnych przypadków endodontyczych, a także stomatologii zachowawczej i estetycznej. Przygotowuje pacjentów pod kątem stomatologicznym do zabiegów kardiochirurgicznych. W 2013 roku została uhonorowana przez pacjentów tytułem dentysty roku woj. małopolskiego w prestiżowym plebiscycie Portalu Dentystycznego. 

Specjalistka w leczeniu trudnych przypadków z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Do lek. dent. Magdaleny Srogiej warto się wybrać w przypadku problemów z próchnicą, a także w razie chorób zębów sięgających miazgi i wymagających kompleksowego leczenia kanałowego. 

Specjalista w zakresie protetyki i implantoprotetyki, w swojej pracy zajmuje się również stomatologią zachowawczą i endodoncją. Swoje umiejętności doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dotyczących stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, a także odbudów protetycznych na implantach. Uczestniczy też w pracach badawczych, dzięki czemu doskonali umiejętności praktyczne. 

Specjalistka w zakresie stomatologii zachowawczej, a także leczenia kanałowego (endodoncji). Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach. Szczególnie cenna jest dla niej praca przy powiększeniu, gwarantująca największą precyzję i minimalną inwazyjność zabiegów stomatologicznych.