Ortodoncja Kraków

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. Prawidłowy zgryz przekłada się nie tylko na atrakcyjny wygląd uśmiechu, ale przede wszystkim na zdrowie uzębienia. Wizyta u ortodonty jest również wskazana w przypadku tzw. nieprawidłowości zębowych, tzn. stłoczeń i szparowatości.

ZADZWOŃ

LUB ZOSTAW KONTAKT  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Administrator danych : Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa Cele przetwarzania : kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie; marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie] ; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna

  Aspekt estetyczny leczenia wad zgryzu jest oczywisty – każdy chciałby mieć równe i białe zęby. Taki uśmiech odmładza i sprawia, że wygląda się w sposób zadbany i atrakcyjny. Jednak dużo rzadziej mówi się o tym, że efekty działania lekarza ortodonty są znaczne również, a być może przede wszystkim, dla zdrowia pacjenta. Skorygowanie wad zgryzu ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej, ograniczając w ten sposób ryzyko powstawania ubytków próchniczych czy wystąpienia chorób przyzębia. Kiedy zęby są ułożone prawidłowo, znacznie łatwiejsze jest ich szczotkowanie, a także nitkowanie. Również regularne leczenie stomatologiczne jest dla stomatologa prostsze.

  Ortodoncja w gabinecie Addent Kraków – rodzaje aparatów ortodontycznych

  W profesjonalnym gabinecie stomatologicznym Addent oferujemy szeroki wachlarz zabiegów ortodontycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Są to m.in.:

  Ruchome aparaty ortodontyczne

  To aparaty, które pacjent samodzielnie zakłada i zdejmuje. Stosowane są przede wszystkim w okresie wyrastania zębów stałych, a więc głównie u dzieci i młodzieży. Przy ścisłym przestrzeganiu zaleceń lekarza ortodonty przynoszą spektakularne efekty i gwarantują olśniewający uśmiech. Dają większą swobodę i elastyczność dla pacjenta, ale wymagają dużej dyscypliny z jego strony.

  Z reguły przyjmuje się, że powinno się je nosić cały czas, z przerwą jedynie na posiłki. Taka częstotliwość gwarantuje najlepsze i najszybsze efekty leczenia. Formę zdejmowaną, ruchomą, przyjmują też najczęściej aparaty retencyjne, które nosi się po leczeniu ortodontycznym. Służą one utrzymaniu efektu uzyskanego podczas noszenia korekcji.

  Stałe aparaty ortodontyczne

  Są mocowane do zębów pacjenta na cały czas leczenia. Z reguły stosuje się je w przypadku konieczności skorygowania większych wad zgryzu, zarówno u osób dorosłych, jak i młodzieży. Są różne typy aparatów stałych dostępnych w gabinecie Addent – w zależności od potrzeb klinicznych oraz życzeń pacjenta oferujemy różne rodzaje zamków ortodontycznych. Są klasyczne metalowe (najtańsze, ale również najbardziej widoczne), antyalergiczne bezniklowe, a także estetyczne (ceramiczne i szafirowe – które wyglądają najbardziej subtelnie).

  Noszenie aparatu stałego wymaga regularnych wizyt kontrolnych u ortodonty. Konieczne jest śledzenie postępów leczenia i dostosowywanie aparatu do zmieniającego się kształtu i struktury łuków zębowych. W przypadku montowanych na stałe aparatów, przykleja się tzw. zamki do powierzchni zęba, a następnie zakłada na nie ligatury, czyli tzw. gumki. Do nich mocuje się metalowe łuki, które wywołują nacisk na poszczególne partie zębów, stopniowo je prostując. To właśnie gumki i druty należy regularnie wymieniać, aby leczenie postępowało.

  W centrum Addent po ściągnięciu aparatu stałego proponujemy naszym pacjentom usuwanie kamienia lub – w razie potrzeby – leczenie zębów.

  Nakładki Orthocaps

  Jedną z najnowocześniejszych metod korekcji wad zgryzu jest leczenie systemem nakładkowym Orthocaps. To przezroczyste, praktycznie niewidoczne nakładki nie posiadają metalowych elementów. Są przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Można je zdejmować w zależności od potrzeb, więc dają dużą elastyczność i swobodę. Przed rozpoczęciem leczenia i utworzeniem nakładek wizualizowane są efekty leczenia. Dzięki temu zanim pacjent zdecyduje się na założenie aparatu, może się przekonać, jak będzie wyglądał jego uśmiech po korekcji.

  Korygowanie wad zgryzu przezroczystymi nakładkami jest idealną metodą dla wszystkich tych, którym zależy na estetycznym i jak najmniej widocznym procesie korekcji. Cena Orthocaps jest wyższa niż standardowego metalowego aparatu stałego, ale wygodą i komfortem dla pacjenta również go przewyższają.

  Jak długo trzeba nosić aparat ortodontyczny?

  Czas noszenia aparatu ortodontycznego jest uzależniony od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. To ortodonta, biorąc pod uwagę zastane warunki zębowe i zgryzowe, a także możliwe sposoby korekcji, określa zarówno to, jaki rodzaj aparatu będzie najlepszy, a także jak długo (lub jak często) trzeba będzie go nosić. W przypadku osób dorosłych czas noszenia będzie z reguły dłuższy niż u nastolatków – przyczyną jest stopień ukształtowania struktury szczęki. Aparaty stałe nosi się zwykle od 1 roku do 3 lat. Przeciętnie jest to 1,5 roku. Należy pamiętać, że po etapie właściwej korekcji z reguły konieczne jest jeszcze noszenie aparatu retencyjnego. Czas jest tu już bardzo zróżnicowany – niektórzy pacjenci noszą retencję przez kilka tygodni, inni przez kilkanaście miesięcy, a są tacy, którzy muszą regularnie zakładać specjalny aparat już do końca życia.

  Ile kosztuje leczenie ortodontyczne?

  Leczenie ortodontyczne wymaga od pacjenta nie tylko dużego zaangażowania w proces oraz cierpliwości i wytrwałości w oczekiwaniu na efekty. To też zwykle znaczne koszty, które jednak, co należy podkreślić, są zdecydowanie warte poniesienia. W Addent Kraków dostępne są różne metody leczenia, ale wszystko zaczyna się od konsultacji z ortodontą. To on dobiera optymalny plan leczenia i określa przewidywany koszt całej korekcji. Ceny aparatów na zęby są zróżnicowane, najtańsze aparaty ruchome to wydatek rzędu 800 złotych (jedna szczęka). Koszt aparatu stałego to min. 2000 złotych. Jeśli pacjent chciałby się zdecydować na leczenie niewidocznym systemem nakładkowym Orthocaps, to w tym przypadku cena ustalana jest indywidualnie, z uwagi na wyjątkową personalizację korekcji. Za aparat retencyjny trzeba zaś będzie zapłacić kilkaset złotych. Dokładne i aktualne ceny leczenia ortodontycznego można znaleźć tutaj: Cennik ortodoncja Kraków

  Ortodoncja w Addent Kraków to gwarancja kompleksowego podejścia do leczenia. Pacjent na każdym etapie procesu czuje się dobrze poinformowany i świadomy kolejnych procedur. Najwyższej klasy specjaliści sprawiają, że leczenie jest skuteczne i komfortowe, a jego efektem jest zdecydowanie częstszy uśmiech pacjenta.

  Ortodonci w Krakowie

  Specjalistka w zakresie ortodoncji, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. W swojej praktyce stosuje różnego rodzaju nowoczesne metody ortodontyczne  od aparatów wyjmowanych, przez stałe metalowe i estetyczne, aż po przezroczyste nakładki.