Stomatologia zachowawcza w Krakowie

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej to procedury, które są wykonywane w gabinecie stomatologicznym najczęściej. Obejmują leczenie próchnicy zębów i zakładają odbudowę tkanek przy użyciu wypełnień światłoutwardzalnych.

Stomatologię zachowawczą często nazywa się zamiennie stomatologią ogólną. Wszystko dlatego, że w obrębie jej zainteresowań znajdują się najbardziej podstawowe kwestie związane z zachowaniem dobrego stanu zdrowia i estetyki uzębienia.

Profilaktyka stomatologiczna, czyli regularne wizyty u dentysty, jest bardzo ważna. Pozwala wykryć zmiany próchnicze na wczesnym etapie rozwoju, co sprawia, że leczenie nie łączy się np. z utratą zęba czy oczyszczaniem kanałów, a jedynie ze sprawnym wypełnianiem drobnych ubytków. Nieleczona próchnica może skutkować nie tylko bólem zębów, ale i ich nieestetycznym wyglądem. Stomatolog zachowawczy to lekarz, który pozwoli zachować piękny uśmiech oczyszczając uzębienie z próchnicy. W razie potrzeby skieruje też do ortodonty, periodontologa czy innego specjalisty, którego opieki wymaga pacjent.

Zabiegi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej w Krakowie

O stomatologii zachowawczej mówi się często po prostu jako o leczeniu próchnicy, bądź wizycie u dentysty. Jest to uproszczenie, ale dosyć trafne. Większość przypadków leczenia zachowawczego to właśnie usuwanie zmian chorobowych z powierzchni zębów, a następnie zakładanie wypełnień na ubytkach. Stomatologia zachowawcza to również szeroko rozumiana profilaktyka. Dentysta w centrum Addent zawsze doradzi i podpowie, jak dbać o zęby lub jakiego dalszego leczenia czy zabiegów potrzebuje uzębienie pacjenta.

Jak wygląda leczenie próchnicy?

Leczenie zachowawcze w stomatologii zaczyna się zwykle od przeglądu, podczas którego lekarz sprawdza, czy na powierzchni zębów pacjenta widoczne są zmiany chorobowe. Jeśli znajdzie ogniska próchnicy, to albo usuwa je od razu, albo posiłkuje się dodatkową diagnostyką. Wszystko zależy od tego, jak poważna i zaawansowana jest próchnica. W centrum Addent w Krakowie leczenie próchnicy można wykonywać w znieczuleniu miejscowym – eliminuje to ewentualny ból odczuwany podczas zabiegu i zapewnia większy komfort dla pacjenta.  

Wypełnianie ubytków w Addent Kraków odbywa się przy użyciu najwyższej jakości materiałów kompozytowych. Wiemy, że ważna jest nie tylko trwałość wypełnień, ale i ich wygląd. Dlatego właśnie zwracamy uwagę na estetykę i funkcjonalność wykonania – specjaliści w zakresie stomatologii zachowawczej w naszym gabinecie leczą zęby w ten sposób, że te wyglądają zupełnie naturalnie. I przede wszystkim są zdrowe. 

Leczenie próchnicy – ile kosztuje?

To, ile trzeba zapłacić za leczenie zachowawcze czy wypełnienie ubytku (popularnie zwane plombą), uzależnione jest od wielu indywidualnych czynników. Liczby zębów objętych próchnicą, wielkości zmian chorobowych, a także chociażby stopnia trudności ich usunięcia. Znieczulenie miejscowe w Addent Kraków jest bezpłatne i pacjent może z niego skorzystać bez dodatkowych opłat przy wykonywanych zabiegach stomatologicznych. Dokładny i aktualny cennik usług oraz zabiegów stomatologii zachowawczej można znaleźć tutaj: Cennik stomatologia zachowawcza Kraków.

Stomatologia ogólna – podstawa leczenia zębów

Specjaliści stomatologii zachowawczej w krakowskim centrum Addent przykładają dużą wagę do tego, by przy okazji leczenia zachować zęby żywe i nie doprowadzać do leczenia kanałowego, które umożliwia jedynie zachowanie zęba i uniknięcie ekstrakcji, czyli usunięcia. Jednak aby konieczne były jedynie drobne zabiegi, niezbędna jest profilaktyka, czyli prawidłowa higiena połączona z regularnymi wizytami u stomatologa. Warto o tych praktykach pamiętać, by zachować piękny uśmiech na długie lata.

Stomatolodzy w Krakowie

Specjalistka w zakresie szczególnie trudnych przypadków endodontyczych, a także stomatologii zachowawczej i estetycznej. Przygotowuje pacjentów pod kątem stomatologicznym do zabiegów kardiochirurgicznych. W 2013 roku została uhonorowana przez pacjentów tytułem dentysty roku woj. małopolskiego w prestiżowym plebiscycie Portalu Dentystycznego. 

Specjalistka w leczeniu trudnych przypadków z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Do lek. dent. Magdaleny Srogiej warto się wybrać w przypadku problemów z próchnicą, a także w razie chorób zębów sięgających miazgi i wymagających kompleksowego leczenia kanałowego. 

Specjalista w zakresie protetyki i implantoprotetyki, w swojej pracy zajmuje się również stomatologią zachowawczą i endodoncją. Swoje umiejętności doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dotyczących stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, a także odbudów protetycznych na implantach. Uczestniczy też w pracach badawczych, dzięki czemu doskonali umiejętności praktyczne. 

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W swojej pracy zajmuje się leczeniem zachowawczym dzieci i dorosłych, a także
stawia pierwsze kroki w ortodoncji, która jest jej wielką pasją. Za priorytet stawia dobrą komunikację i komfort pacjenta na fotelu. Dużą wagę przywiązuje również do estetyki.