Stomatologia estetyczna w Krakowie

Piękny uśmiech jest najlepszą wizytówką. W centrum Addent Kraków doskonale to wiemy, dlatego oferujemy szereg procedur mających na celu podniesienie estetyki uzębienia. Zabiegi medycyny estetycznej dostępne w centrum stomatologicznym w Krakowie pozwalają nie tylko utrzymać zęby w zdrowiu, ale również sprawić, że uśmiech będzie efektowny, a pacjent będzie chciał go pokazywać zdecydowanie częściej niż przed leczeniem.

Estetyczny uśmiech to nie tylko piękne zęby, ale również zdrowo wyglądające dziąsła i cała jama ustna. Imponujący efekt można osiągnąć tylko kompleksowym leczeniem stomatologicznym. Kwestie estetyki są istotne już na etapie zakładania wypełnień czy opracowywania planu leczenia implantologicznego lub protetycznego. Zdrowe zęby warto też wybielić, a dziąsła, jeśli jest taka potrzeba, poddać korekcie. Możliwości jest wiele, a pacjent ma możliwość swobodnego decydowania o tym, w jakiego rodzaju zabiegu chciałby wziąć udział by osiągnąć konkretne efekty.

Stomatologia estetyczna skupia się na wyglądzie uzębienia, poprawie jego wizualnego efektu. Estetyczny uśmiech prowadzi do tego, że pacjent częściej się uśmiecha, jest bardziej pewny siebie, wygląda młodziej i czuje się bardziej zadbany. Równe, białe zęby to ozdoba nie do przecenienia. Czasami wystarczą drobne korekty i zmiany, by efekt robił wrażenie.

Jakie zabiegi stomatologii estetycznej są dostępne w Krakowie?

W Addent Kraków stomatologia estetyczna to nie tylko wybielanie zębów – chociaż warto przyznać, że jest to jedna z najbardziej popularnych wśród pacjentów procedur. Nic dziwnego – daje często spektakularne efekty, a sam zabieg nie trwa długo. W naszym centrum w Krakowie pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę, która zakłada dbałość o aspekty wizualne już na etapie leczenia zębów. Co to oznacza? Bardzo estetyczne wypełnienia ubytków, które sprawiają, że trudno dostrzec, że dany ząb był w ogóle kiedyś objęty próchnicą i leczony.

Wybielanie zębów w Krakowie

Zabieg wybielania zębów jest coraz bardziej popularny z uwagi na to, że pozwala bardzo szybko osiągnąć widoczne efekty. Cała procedura wybielania w gabinecie stomatologicznym to zaledwie jedna wizyta, ok. 1,5 godziny i w konsekwencji znacznie czystsze i bielsze zęby. Ponieważ w Addent Kraków do kwestii estetycznych podchodzimy kompleksowo, to proces wybielania poprzedza higienizacja. Dzięki niej zęby zostają oczyszczone z powierzchniowych osadów, co sprawia, że już przez to samo stają się często subtelnie jaśniejsze.

Uzębienie po higienizacji poddawane jest jednoseansowemu wybielaniu. W naszym centrum stomatologicznym używamy do zabiegu najnowocześniejszych metod i technologii – zęby pokrywane są żelem wybielającym, a następnie działanie żelu jest aktywowane za pomocą lampy Beyond w trakcie trzech 15-20-minutowych serii. Taki zabieg jest skuteczny i bezpieczny dla zębów.

Wybielanie nakładkowe

Jeśli pacjent preferuje stopniowe wybielanie, którego efekt może samodzielnie kontrolować, w Addent Kraków zaproponujemy mu specjalne nakładki wybielające. Na podstawie wycisków technik przygotowuje indywidualnie dobrane do zgryzu nakładki. Pacjent w domu wypełnia je specjalnym żelem i nosi przez kilka godzin w ciągu doby. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie jako wybielanie nakładkowe nocne – ponieważ to właśnie nocą pacjenci w największym stopniu mogą sobie pozwolić na noszenie takiego „wypełnienia”. Tego rodzaju sposób daje dużą elastyczność i możliwość kontroli uzyskiwanych efektów.

Naturalnie wyglądające uzupełnienia protetyczne i implanto-protetyczne

Czasami w ramach stomatologii estetycznej niemożliwe jest uzyskanie efektu na naturalnych zębach. Pacjenci mają braki zębowe lub uzębienie w takim stanie, który nie pozwala na spektakularną odmianę wyglądu. Wtedy istotne okazuje się profesjonalne leczenie implantologiczne, protetyczne lub implantologiczno-protetyczne. To oczywiście oddzielna dziedzina stomatologii, niemniej jednak jest ona ściśle związana z kwestią estetyki – efektem leczenia ma być przecież z reguły przywrócenie (lub stworzenie) pięknego, pełnego uzębienia. Wizualnie duże wrażenie robią również tzw. licówki. Nakłada się je na przednią powierzchnię zębów, by uzyskać pożądany efekt tzw. „Hollywood smile” – optymalny kształt, kolor i wyrównanie uzębienia. Zakładanie licówek to już część leczenia protetycznego, które również można wykonać w krakowskim centrum Addent.

Korekty dziąseł

Stomatologia estetyczna to również dziąsła. Te powinny być przede wszystkim zdrowe i pozbawione stanów zapalnych. Kiedy tak już jest, można skupić się na kwestiach estetycznych. W Addent pacjent ma możliwość np. skorygowania uśmiechu dziąsłowego. Zabiegami obejmującymi okolice dziąseł i przyzębia zajmuje się specjalista periodontolog.

Stomatologia estetyczna = stomatologia anti-aging

Stomatologia anti-aging skupia się na procesach starzeniowych uzębienia i całego uśmiechu. Zęby stanowią swego rodzaju rusztowanie, które utrzymuje mięśnie i tkanki miękkie, w tym także skórę. Jeśli uzębienie staje się niepełne, zęby są usuwane lub ulegają starciu, to owo rusztowanie zaczyna się chwiać – bardzo często wtedy nasila się tworzenie się zmarszczek.

Rozwiązaniem jest tzw. stomatologiczny lifting twarzy – prowadzą do niego różne działania z zakresu leczenia zachowawczego, chirurgii, implantologii, protetyki, periodontologii oraz oczywiście samej stomatologii estetycznej. Dają one efekt tzw. „podniesienia twarzy” i odwracają procesy patologiczne, a w konsekwencji odejmują pacjentowi wizualnie kilka, bądź nawet kilkanaście lat. Warto zgłosić się do centrum Addent w Krakowie by poznać możliwości, jakie daje stomatologia estetyczna.

Cennik zabiegów stomatologii estetycznej w Krakowie

Stomatolodzy estetyczni w Krakowie

Specjalistka w zakresie szczególnie trudnych przypadków endodontyczych, a także stomatologii zachowawczej i estetycznej. Przygotowuje pacjentów pod kątem stomatologicznym do zabiegów kardiochirurgicznych. W 2013 roku została uhonorowana przez pacjentów tytułem dentysty roku woj. małopolskiego w prestiżowym plebiscycie Portalu Dentystycznego.