Implanty Kraków

Masz braki w uzębieniu? Został Ci wyrwany ząb? Braki zębowe czy też całkowite bezzębie to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nieprawidłowe warunki zwarciowe mogą skutkować poważnymi powikłaniami – od dolegliwości bólowych wywołanych nadmiernym obciążeniem, przez degenerację i brak stabilności pozostałych zębów, aż po poważne zaniki kości.

Współczesna stomatologia rozwiązała tę kwestię i proponuje alternatywę dla niewygodnych, masywnych protez czy mostów wymagających naruszenia struktury zdrowych zębów. Są to implanty zębowe.

Implanty stomatologiczne to nowoczesne rozwiązania pozwalające przywrócić pacjentowi piękny uśmiech. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest uzupełnienie pojedynczych braków zębowych, czy większa liczba implantów, efekt jest dla pacjenta bardzo korzystny. Leczenie implantologiczne sprawia, że posiadacze implantów zębów częściej się uśmiechają. Dzisiaj nie trzeba już decydować się na założenie niewygodnych i uciążliwych w noszeniu protez stomatologicznych. Implanty zębowe wyglądają jak naturalne zęby, doskonale wpasowują się w strukturę szczęki pacjenta i mają estetyczny kształt oraz kolor. Świetnie sprawdzają się u ludzi ceniących wygodę, mobilność i naturalnie wyglądający efekt leczenia.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Wstawianie implantów zębowych polega na wszczepieniu do kości szczęki tytanowej śruby, która ma za zadanie imitować naturalny korzeń zęba i utrzymywać całą konstrukcję na miejscu. Zabieg implantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Następnym etapem jest osadzenie korony lub całych mostów protetycznych na śrubie. Dokręca się je do tytanowych wkrętów.

Zabieg wszczepienia implantu zęba poprzedza dokładna analiza potrzeb, diagnostyka radiologiczna oraz ocena możliwości i metody leczenia. Elementami postępowania przygotowującego do leczenia implantologicznego jest m.in. odbudowa kości, jeśli ta uległa uszkodzeniu, a także zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, aby można w niej było zamontować implant zębowy. Każdy przypadek jest indywidualny, więc nie sposób jednoznacznie określić, jaka procedura będzie konieczna w przypadku danego pacjenta. Pewne jest jednak, że w centrum Addent pacjent otrzyma kompleksową opiekę gwarantującą satysfakcjonujące efekty leczenia implantologicznego.

Warto pamiętać, że proces leczenia implantologicznego jest zwykle dosyć długotrwały. Wynika to z faktu, że po wstawieniu śruby imitującej naturalny korzeń zęba konieczne jest wygojenie i wyleczenie miejsca w jamie ustnej. Proces gojenia trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Dopiero po tym czasie można dopełnić proces, wkręcając w implant zęba koronę lub most protetyczny. Efekt wymaga cierpliwości, ale jest jej warty.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu lub mogą być cyrkonowe – czyli ceramiczne. Oba materiały są odporne, trwałe i mocne. Ponieważ ich celem jest imitowanie naturalnych zębów, to zupełnie zrozumiałe jest, że różnią się między sobą kształtem, wielkością czy kolorem. Wszystko po to, by dopasować się do potrzeb pacjenta. Często stosuje się implanty pojedyncze – jako uzupełnienie brakującego zęba (usuniętego bądź utraconego). Równie popularne jest jednak również wstawianie na raz wielu implantów – budowa kilku koron zębowych daje jeszcze bardziej spektakularne efekty z uwagi na wielkość estetycznej przemiany.

Całkowite bezzębie – jakie implanty zębów wybrać?

W Addent Kraków implanty zębów można wstawić też jako etap projektu całościowej tzw. protezy na implantach. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla pacjentów z bezzębiem, którzy potrzebują kompleksowego leczenia implantologicznego. System Locator to ruchome protezy mocowane na implantach za pomocą specjalnych zatrzasków. Stanowią one remedium na problem stabilności klasycznych protez, a jednocześnie zachowują stosunkowo niski koszt zabiegu.

Proteza na implantach w Krakowie – jak zyskać nowe zęby w jeden dzień?

Nieco innym rodzajem protezy na implantach jest innowacyjny system pozwalający w ciągu jednego dnia całkowicie odmienić wygląd uzębienia. Bazuje on na wstawieniu w strategicznych miejscach zazwyczaj 4 implantów zębowych i osadzeniu na nich protezy stanowiącej dopełnienie pięknego uśmiechu. Technika ta jest niezwykle efektowna, a pacjenci cenią ją nie tylko za niezwykłe efekty estetyczne, ale również za wygodną funkcjonalność.

Implanty zębów – Kraków i centrum Addent dobrym miejscem na zabieg

Addent Kraków współpracuje z firmami będącymi liderami na rynku implantologicznym, takimi jak Alpha Bio czy Nobel Biocare. Dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom zabiegi implantologiczne na najwyższym światowym poziomie, komfortowe i w przystępnej cenie. Zwracamy dużą uwagę na to, by odpowiadać na potrzeby i oczekiwania naszych pacjentów. To dlatego umożliwiamy wybór różnych metod leczenia i rozwiązań stosowanych przy uzupełnieniach zębowych.

Ile kosztuje implant zęba w Krakowie?

Najczęściej zadawane pytania dotyczą ceny leczenia implantologicznego. W przypadku chęci wszczepienia implantów zębowych należy liczyć się z kosztem przynajmniej kilku tysięcy złotych (jeden implant).

Wszystko jednak zaczyna się od konsultacji implantologicznej, która w Addent Kraków jest bezpłatna. Koszt, jaki trzeba ponieść na leczenie implantologiczne, zależy od ilości wstawionych uzupełnień, a także ich rodzaju – różną charakterystykę mogą mieć zarówno same implanty, jak i korony. Do ceny zabiegu implantacji należy doliczyć też kwotę należną za zastosowanie znieczulenia miejscowego. Jeśli wszczepienie implantu wymaga wcześniejszego przygotowania w postaci np. regeneracji kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej, to całkowity koszt leczenia zwiększy się o kolejne kilka tysięcy złotych.

Cennik implantów z podziałem na poszczególne procedury można znaleźć klikając tutaj, warto jednak pamiętać, że jedynie lekarz jest w stanie w sposób wiarygodny określić jakiego rodzaju leczenie, a więc i koszty, będą konieczne. Kompleksowy plan leczenia zawsze uwzględnia aspekt finansowy.

Implantologia jak stomatologia estetyczna

Implanty zębowe z powodzeniem mogą zastępować naturalne zęby – nie tylko dobrze wyglądają, motywując do częstszego uśmiechu, ale również doskonale spełniają swoją funkcję. Pojedyncze uzupełnienie zębowe lub odbudowa protetyczna nie łączą się już dzisiaj z efektem sztucznych zębów. Implantologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Czerpie i łączy w sobie wszystko, co najlepsze w chirurgii czy stomatologii estetycznej dając niesamowite efekty dla pacjenta. Warto skorzystać z możliwości leczenia implantologicznego w Krakowie w gabinecie Addent i przekonać się, że nasi specjaliści potrafią całkowicie odmienić uśmiech.

Implantolodzy w Krakowie

Specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się również implantologią. Pacjenci cenią go szczególnie za pełen profesjonalizm wykonywanych zabiegów i dużą cierpliwość do wyjaśniania nawet najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych.