Stomatologia dziecięca w Krakowie

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie musi być dla dziecka stresem czy wiązać się z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Aby tak było, ważne jest jednak, by dentysta zadbał nie tylko o profesjonalne i sprawne leczenie, ale również o odpowiednią atmosferę podczas wizyty. Cenne jest również nauczenie dziecka, jak powinno prawidłowo dbać o zęby i dlaczego tak ważne jest regularne odwiedzanie stomatologa.

Mimo że zęby małego dziecka nie są stałe, to o mleczaki też warto dbać. Wpływa to na prawidłowy rozwój, zarówno kości szczęki i mięśni twarzy, jak i nawet mowy małego pacjenta. Zdrowe zęby mleczne przyczyniają się do tego, że dziecko nie ma problemów z przeżuwaniem pokarmów. Dodatkowo jama ustna pozbawiona stanów zapalnych to optymalne środowisko do rozwoju zębów stałych. Warto i o tym pamiętać.

Pierwsza wizyta u dentysty – jak wygląda?

Stomatologia dziecięca to inaczej pedodoncja. Podejście do leczenia małych pacjentów powinno być nieco inne niż w przypadku osób dorosłych. Wynika to z faktu, że dziecko przychodzi do gabinetu po raz pierwszy i to właśnie podczas tych początkowych wizyt kształtuje się w nim odpowiednie nastawienie do dentysty. Dlatego właśnie tak ważne jest, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Służy temu tzw. wizyta adaptacyjna. Bardzo często nie wykonuje się na niej żadnych zabiegów stomatologicznych (co najwyżej przegląd), a jedynie zapoznaje i oswaja dziecko z gabinetem, z dźwiękami i zapachami, z lekarzem, a także rozmawia o tym, jak ważne jest dbanie o zęby i jak ono właściwie wygląda. Specjalista stomatologii dziecięcej zdobywa zaufanie malucha, by podczas kolejnych wizyt możliwe już było bezstresowe przeprowadzanie niezbędnych zabiegów. W Addent Kraków przyjmuje się właśnie takie podejście do leczenia.

Zabiegi stomatologii dziecięcej - pedodoncji

Stomatologia dziecięca to przede wszystkim regularne przeglądy, których celem jest sprawdzanie, czy uzębienie rozwija się prawidłowo i w zębach nie rozwijają się zmiany chorobowe takie jak próchnica. Częstym zabiegiem wykonywanym u dzieci jest lakowanie zębów. Polega ono na uszczelnianiu bruzd, szczelin i zagłębień, by zabezpieczyć je przed wpływem bakterii czy zaleganiem resztek pokarmowych. Lakowanie wykonuje się niedługo po wyrżnięciu się zębów.
Zęby mleczne (ale również stałe) można także lakierować. Lakierowanie zębów polega na pokryciu ich specjalnymi preparatami zawierającymi fluor, który wchłania się w szkliwo. Chroni to uzębienie przed próchnicą, zapobiega remineralizacji i przebarwieniom. Wykonuje się je na oczyszczonych zębach.

Kolorowe wypełnienia w stomatologii dziecięcej – czy warto?

W Addent Kraków udostępniamy możliwość zastosowania kolorowych wypełnień, które stanowią często dużą atrakcję dla małego pacjenta. Dziecko skupia się na kolorowej plombie, może ją samo wybrać, rozmawia o niej ze stomatologiem. Dzięki temu wizyta dziecka u dentysty staje się przygodą, a nie przykrym doświadczeniem. Dodatkowo po wizycie u stomatologa mały pacjent otrzymuje od dentysty nagrodę za swoją dzielność i odwagę.

Leczenie zębów mlecznych w Krakowie

Warto, by rodzice przyprowadzali swoje pociechy zanim pojawią się dolegliwości bólowe czy poważne zmiany chorobowe w zębach. Wizyta w gabinecie stomatologicznym może być dla dziecka przyjemna i nie musi się wiązać ze stresem. Wystarczy odpowiednio przygotować małego pacjenta do leczenia. W Addent Kraków specjaliści mają świetne podejście do dzieci i sprawiają, że mali pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie, a czas spędzony na fotelu dentystycznym traktują jako przygodę.

Cennik zabiegów stomatologii dziecięcej w Krakowie

Stomatolodzy dziecięcy w Krakowie

Specjalistka w zakresie ortodoncji, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. W swojej praktyce stosuje różnego rodzaju nowoczesne metody ortodontyczne  od aparatów wyjmowanych, przez stałe metalowe i estetyczne, aż po przezroczyste nakładki.