Pracownia Radiologii

Jak w każdej dziedzinie medycyny, tak i w stomatologii, kluczową rolę dla pełnego sukcesu leczenia ma dogłębna diagnostyka. Mając tę świadomość zadbaliśmy o to, by nasi Pacjenci mogli skorzystać z pełnej oferty badań. Nasza pracownia radiologiczna została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt marki Gendex, umożliwiający dokładne i bezpieczne badania z zakresu tomografii komputerowej:

Rentgen zębów

● zdjęcia punktowe ( rentgen zębów­ ) – niezbędne dla oceny stanu pojedynczych zębów, szczególnie w trakcie leczenia endodontycznego;

● zdjęcia pantomograficzne ( rentgen zębów ) -­ inaczej panoramiczne (tzw. panorama), są to przeglądowe zdjęcia całej szczęki i żuchwy, pozwalają na kompleksową ocenę stanu uzębienia i zaplanowanie leczenia;

● zdjęcia cefalometryczne ( rentgen zębów ) -­ są to zdjęcia umożliwiające dokładną diagnostykę wad zgryzu i, co za tym idzie, precyzyjne zaplanowanie leczenia ortodontycznego;

Tomografia komputerowa

● Tomografia komputerowa jest to trójwymiarowe badanie, wykonywane w razie konieczności szczegółowej diagnostyki jamy ustnej, jest niezastąpione w planowaniu leczenia implantologicznego i chirurgicznego, gdyż pozwala na dokładną ocenę warunków kostnych Pacjenta i dokonanie niezbędnych dla leczenia pomiarów; ten rodzaj obrazowania, poza oceną stanu uzębienia, pozwala na sprawdzenie stanu kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo­ żuchwowych oraz zatok obocznych nosa.

Tomografia komputerowa - Rentgen zębów w Krakowie.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniej technologii cyfrowej wszystkie prześwietlenia wykonywane w naszej pracowni radiologicznej są w pełni bezpieczne dla pacjentów.­ Dawka promieniowania, którą otrzymuje Pacjent podczas badania, została ograniczona do minimum i jest nawet dziesięciokrotnie niższa niż podczas konwencjonalnego badania radiologicznego.

Pacjenci mogą otrzymać wynik w formie wydruku na kliszy/papierze fotograficznym lub formie cyfrowej­ na płycie CD bądź własnym nośniku pamięci. Na życzenie Pacjentów przesyłamy wyniki wykonanych badań na wskazany adres e­-mail. W razie potrzeby zapewniamy również możliwość opisania badania przez lekarza specjalistę radiologa.

Do skorzystania z oferty naszej pracowni radiologicznej zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia gabinetu w Krakowie.