Brak zęba czy zębów stanowi poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, iż dzięki postępowi, jaki dokonał się w zakresie implantologii i implanto-protetyki stomatologicznej, leczenie nie musi być ani bolesne, ani bardzo kosztowne.
Aby leczenie implantologiczne było skuteczne i bezpieczne konieczne jest przeprowadzenie dogłębnej diagnostyki. Dzięki nowoczesnej aparaturze radiologicznej jesteśmy w stanie wykonać spiralną tomografię komputerową struktury kostnej (CBCT), w której ma być umieszczony implant stomatologiczny. Jest to metoda obrazowania radiologicznego, która daje najpełniejszy trójwymiarowy obraz kości i pozwala na wykonanie rzeczywistych pomiarów.
Leczenie implantologiczne pozwala na stałą odbudowę brakujących zębów bez konieczności naruszania struktury zębów sąsiednich, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych uzupełnień protetycznych. Polega ono na wpasowaniu w kość śruby tytanowej, która ma zastępować korzeń zęba i stanowi podstawę do wstawienia korony, czyli uzupełnienia protetycznego. Z reguły zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i, jeśli nie zachodzi konieczność zastosowania żadnych dodatkowych procedur medycznych, trwa krócej niż godzinę. Podczas zabiegów bardziej rozległych znieczulenie miejscowe może być wspomagane przez znieczulenie dożylne, podawane przez anestezjologa (tzw. sedoanalgezja). Obecność anestezjologa przynosi Pacjentowi ulgę w zakresie stresu związanego z zabiegiem oraz znacznie ogranicza dolegliwości pozabiegowe, takie jak obrzęk czy ograniczenie rozwierania ust.
Po wszczepieniu implantów u przeważającej liczby Pacjentów nie pojawiają się dolegliwości bólowe. Naturalnym następstwem zabiegu chirurgicznego jest obrzęk tkanek, czasem pojawia się utrudnienie rozwierania ust. Ten dyskomfort występuje przez około 6 dni. W siódmym dniu od zabiegu usuwane są szwy z jamy ustnej i rozpoczyna się proces wygajania implantów, który nie wiąże się już z żadnymi dolegliwościami.
Okres wygajania się implantów, czyli proces osteointegracji, trwa od 1 do 6 miesięcy, zależnie od istniejących warunków kostnych, lokalizacji implantu oraz zastosowanego systemu implantologicznego. Po tym czasie następuje etap rekonstrukcji protetycznej, prowadzący do odzyskania prawidłowej funkcji żucia. Tytanowe wszczepy (implanty stomatologiczne) mogą służyć jako podbudowa do wykonania pojedynczej korony zęba (odbudowującej brak jednego zęba), mostu zakotwiczonego na implantach (odbudowującego brak kilku zębów) lub do zakotwiczenia protezy ruchomej, którą Pacjent może samodzielnie wyjmować z jamy ustnej dla wykonania zabiegów higienizacyjnych. Etap wykonywania pracy protetycznej trwa z reguły od 7 do 14 dni i wymaga ok. 2-3 wizyt w gabinecie stomatologicznym.
Zabiegi w Profesjonalnym Studiu Stomatologii Addent Kraków są przeprowadzane z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i narzędzi mikrochirurgicznych oraz wysokiej jakości materiałów renomowanych firm. Nasi Pacjenci otrzymują wieloletnią gwarancję uwzględnianą na całym świecie. W razie konieczności przygotowania wyrostka zębodołowego kości do zabiegów implantacji, nasz gabinet oferuje Państwu pełną gamę zabiegów z zastosowaniem biomateriałów (materiałów kościozastępczych) lub przeszczepów kości własnej.