USŁUGI

Dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat doskonale rozumiemy, jak ważna dla Pacjenta jest możliwość wykonania wszystkich potrzebnych zabiegów i badań w obrębie jednej placówki. Dlatego w zespole Profesjonalnego Studia Stomatologii Addent Kraków zgromadziliśmy doskonale wykwalifikowanych specjalistów różnych dziedzin, aby zapewnić Państwu pełen zakres usług:

7. IMPLANTOLOGIA

Braki zębowe czy też całkowite bezzębie to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nieprawidłowe warunki zwarciowe mogą skutkować poważnymi powikłaniami­ od dolegliwości bólowych wywołanych nadmiernym obciążeniem, przez degenerację i brak stabilności pozostałych zębów, aż po poważne zaniki kości. Współczesna stomatologia rozwiązała tę kwestię i proponuje alternatywę dla niewygodnych, masywnych protez czy mostów wymagających naruszenia struktury zdrowych zębów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i problemom naszych Pacjentów oferujemy zabiegi implantologiczne, polegające na wszczepieniu do kości tytanowej śruby/ śrub, imitujących korzeń zęba/ zębów, na których osadzane są korony czy mosty protetyczne. Dzięki współpracy z liderami na rynku implantologicznym, jak firmy Alpha Bio czy Nobel Biocare, możemy zaoferować naszym Pacjentom zabiegi na najwyższym światowym poziomie i w przystępnych cenach. Dla Pacjentów z całkowitym bezzębiem mamy ponadto specjalne rozwiązanie w postaci Systemu Locator­ ruchomych protez mocowanych na implantach za pomocą specjalnych zatrzasków, które jest remedium na problem stabilności klasycznych protez, przy stosunkowo niskim koszcie zabiegu.

6. CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

W naszej ofercie znajdą Państwo pełen zakres zabiegów chirurgicznych wykonywanych przez doświadczonych specjalistów. Oferujemy m.in.:

– ekstrakcje proste;

– ekstrakcje skomplikowane;

– ekstrakcje zębów zatrzymanych;

– ekstrakcje pozostałości korzeni; ­ zabiegi usuwania torbieli kości i innych zmian wraz z możliwością badania histologiczno­ patologicznego (współpracujemy z Katedrą Patomorfologii Collegium Medicum UJ);

– zabiegi z zakresu chirurgii endodontycznej (np. resekcje, hemisekcje);

– zabiegi z zakresu chirurgii ortodontycznej (np. ekstrakcje ze wskazań ortodontycznych); ­

– zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (np. wycięcie zmian przerostowych, podcięcie wędzidełka); ­

zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej (np. przeszczepy tkanki łącznej, pokrycie recesji dziąsłowych); ­

– zabiegi z zakresu regeneracji kości (z zastosowaniem biomateriałów kościozastępczych bądź przeszczepu kości);

– zabiegi korekty dziąseł; ­ zabiegi przygotowawcze przed leczeniem implanto­ protetycznym (np. podniesienie dna zatoki szczękowej);

– leczenie implantologiczne.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, na życzenie Pacjenta mamy także możliwość przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu ogólnym­ tzw. sedoanalgezji z udziałem lekarza anestezjologa. nDzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń i technologii (narzędzia mikrochirurgiczne, narzędzia ultradźwiękowe) oraz materiałów renomowanych firm możemy zapewnić naszym Pacjentom najwyższy poziom leczenia, krótki czas trwania zabiegów, a co za tym idzie szybsze gojenie.

8. PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Nowoczesna protetyka stomatologiczna oferuje szereg rozwiązań problemów braków zębowych. Korzystając z jej dobrodziejstw możemy zaproponować naszym Pacjentom kompleksowe usługi w tym zakresie, od klasycznych koron i mostów (wykonanych ze stopu stali dentystycznej i licowanych porcelaną), przez klasyczne protezy całkowite i częściowe (akrylowe, nylonowe), po wysoce estetyczne korony i mosty pełnoceramiczne (wykonane z tlenku cyrkonu) oraz odbudowę na implantach. Współpracujemy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi, co gwarantuje najwyższą jakość wykonanych prac, trwałość i estetykę oraz komfort użytkowania. “Trzecie zęby”, choć sztuczne, do złudzenia przypominają naturalne­ dzięki nam odkryją Państwo, że o tym, iż kiedykolwiek brakowało Wam zębów będziecie wiedzieć jedynie Wy, nasi Pacjenci, i Wasz lekarz protetyk.

2. STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej obejmują leczenie próchnicy zębów, odbudowę tkanek przy użyciu wypełnień światłoutwardzalnych, jak również leczenie endodontyczne. Wiemy, jak ważne jest zachowanie żywych zębów, dlatego nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, by leczenie kanałowe przeprowadzać jedynie w ostateczności. Stosowany w przebiegu leczenia najwyższej klasy sprzęt oraz materiały gwarantują, iż wykonane wypełnienia są estetyczne, twałe i funkcjonalne­ w zasadzie nie do odróżnienia od naturalnych zębów, nawet w nietypowych warunkach oświetlenia, jak np. światło UV w dyskotece.

3. ENDODONCJA

W przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych w obrębie miazgi zęba, zachodzi konieczność przeprowadzenie leczenia endodontycznego, które polega na dokładnym oczyszczeniu korzeni zęba z zainfekowanej miazgi, a nastepnie precyzyjnym opracowaniu kanałów. Kolejnym krokiem jest ich szczelne wypełnienie odpowiednim materiałem. Współczesna stomatologia daje nam wiele możliwości odbudowy, nawet w bardzo trudnych przypadkach. Należy pamiętać, iż warto walczyć o każdego zęba, zaś ekstrakcja powinna być rozwiązaniem ostatecznym. W przypadku braku leczenia, rozległy stan zapalny może prowadzić do poważnych komplikacji, jak np. torbiel, która rozwijając się będzie degenerowała kość. Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne wraz odbudową (wypełnienie lub korona protetyczna) gwarantuje zachowanie zęba nawet przez długie lata.

5. STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Piękny uśmiech jest najlepszą wizytówką. My to wiemy, dlatego oferujemy szereg zabiegów, mających na celu podniesienie jego estetyki: ­ wybielanie zębów­ naszym Pacjentom możemy zaproponować jednoseansowe wybielanie, przy użyciu najnowocześniejszej technologii z zastosowaniem lampy Beyond Polus; zabieg trwa ok 1,5 h i polega na oczyszczeniu zębów z powierzchniowych osadów, następnie nakładany jest specjalny żel, aktywowany światłem lampy, w trakcie średnio trzech 15­ 20­ minutowych serii; zabieg jest bezpieczny dla zębów i daje spektakularne rezultaty; naszym Pacjentom możemy zaproponować również wybielanie nakładkowe­ na podstawie wycisków technnik przygotowuje indywidualnie dobrane nakładki, które Pacjent w domu wypełnia specjalnym żelem i nosi przez kilka godzin dziennie­ zaletą tej metody jest fakt, iż Pacjent może samodzielnie kontrolować stopień wybielenia zębów, w zależności od własnych preferencji:

– biżuteria nazębna­ błyszczące ozdoby naklejane są na powierzchni zębów;

– wysoce estetyczne wypełnienia ubytków; naturalnie wyglądające uzupełnienia protetyczne i implanto­ protetyczne;

– korekta dziąseł; ­

– stomatologia anti­ aging­ prężnie rozwijająca się gałąź stomatologii­ anty­ aging dentistry to dział wywodzący się ze stomatologii estetycznej, skupiający się głównie na procesach starzeniowych uzębienia i całego uśmiechu; aby w pełnin zrozumieć, jak ważną rolę dla młodego wyglądu twarzy pełni nasze uzębienien należy wyobrazić sobie, iż stanowi ono swego rodzaju rusztowanie, które utrzymuje mięśnie i tkanki miękkie, w tym skórę, zaś w momencie, kiedy zęby zaczynają się ścierać, stają się krótsze lub, co gorsza, z jakichś przyczyn zostały usunięte, mięśnie twarzy i usta tracą swoje podparcie, w wyniku czego skraca się dolny odcinek twarzy, buzia „zapada się” i tworzą się liczne zmarszczki; rozwiązaniem tych problemów jest tzw. stomatologiczny lifting twarzy­ dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii i implanto­ protetyki możliwe jest odwrócenie wszystkich procesów patologicznych i uzyskanie efektu „podniesienia twarzy”; chirurgiczne pokrycie recesji dziąsłowych i zabiegi zakresu stomatologii estetycznej, takie jak wybielanie, mogą dopełnić ten efekt i z powodzeniem odjąć kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

9. ORTODONCJA

Prawidłowy zgryz przekłada się nie tylko na atrakcyjny wygląd uśmiechu, ale przede wszystkim na zdrowie uzębienia. Skorygowanie wad ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej, zapobiega powstawaniu ubytków próchniczych czy chorobom przyzębia. W Profesjonalnym Studiu Stomatologii Aesthetica Dermadent oferujemy szeroki wachlarz zabiegów ortodontycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjentów:

– aparaty ruchome­ samodzielnie zakładane i zdejmowane;  stosowane przede wszystkim w okresie wyrastania zębów stałych; przy ścisłym przestrzeganiu zaleceń lekarza ortodonty przynoszą spektakularne efekty i gwarantują olśniewający uśmiech;

– aparaty stałe­ za pomocą specjalnych zamków mocowane do zębów Pacjenta na cały czas leczenia; w zależności od potrzeb klinicznych oraz życzeń Pacjenta oferujemy różne rodzaje zamków ortodontycznych: klasyczne metalowe, antyalergiczne bezniklowe, estetyczne (ceramiczne i szfirowe); ­

– aparaty lingwalne­ stałe aparaty mocowane do wewnętrzych powierzchni aparaty retencyjne­ podtrzymujące wynik leczenia.

Cykl leczenia ortodontycznego rozpoczyna się od pełnej diagnostyki klinicznej i obrazowej (potrzebne prześwietlenia można wykonać w naszej pracowni radiologicznej), następnie w czasie konsultacji lekarz ortodonta przygotowuje indywidualny plan leczenia i proponuje optymalną metodę postępowania. Pacjentowi zostaje przyklejony aparat stały bądź przygotowany aparat ruchomy. Na kolejnych wizytach kontrolnych oceniane są postępy leczenia. Ostatnim krokiem jest założenie etapu retencyjnego i regularna weryfikacja otrzymanych wyników.

4. STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Wizyta w gabinecie stomatologicznym może być dla malucha dużym stresem. Zachęcamy rodziców, by przyprowadzali swoje pociechy zanim pojawią się dolegliwości bólowe­ oferujemy możliwość wizyty adaptacyjnej, na której Mały Pacjent ma okazję zapoznać się z gabinetem, “pojeździć” na fotelu, oswoić się z niepokojącymi dźwiękami i zapachami. W czasie takiej wizyty nie przeprowadzamy jeszcze żadnych zabiegów­ jedynie przegląd­ i ewentualnie planujemy dalsze postępowanie. Dzięki temu, kiedy zajdzie potrzeba przeprowadzenia leczenia, wizyta nie będzie dla dziecka traumą. W ramach zabiegów profilaktycznych dla dzieci proponujemy lakowanie zębów. W ofercie posiadamy także kolorowe wypełnienia, dzięki którym leczenie ząbków może być fantastyczną zabawą. Każdy dzielny Mały Pacjent po wykonanym zabiegu otrzymuje również nagrodę za swoją odwagę.

1. PROFILAKTYKA

Lepiej zapobiegać niż leczyć­ ten popularny komunał w przypadku stomatologii nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego oferujemy naszym Pacjentom szereg zabiegów profilaktycznych, pozwalających na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Podstawowym z nich jest higienizacja, która polega na usunięciu złogów nad­ i poddziąsłowych (osadu i kamienia nazębnego) przy użyciu skalera ulradźwiękowego. Kolejnym etapem jest piaskowanie i polerowanie zębów w celu usunięcia wszelkich pozostałych przebarwień (jak choćby nalot tytoniowy czy osady z kawy czy herbaty). Zabieg zamyka nałożenie specjanej pianki do fluoryzacji o przyjemnym smaku, której zadaniem jest wzmocnie szkliwa i zniesienie ewentualnej nadwrażliwości. Zapobiega on powstawaniu ubytków próchniczych oraz chorobom przyzębia i jamy ustnej, a także przynosi widoczne efekty estetyczne­ zęby stają się wyraźnie jaśniejsze i lśniące. Zabieg warto powtarzać co 6 miesięcy, a jeśli zachodzi taka potrzeba nawet częściej. W skład wizyty higienizacyjnej w naszym gabinecie wchodzi również instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej. Staramy się uczyć naszych Pacjentów prawidłowych technik, pomocne tu bywają preparaty wybarwiające płytkę nazębną, dzięki którym każdy w łatwy sposób, w warunkach domowych, może skontrolować skuteczność szczotkowania zębów. Ponadto pomagamy Pacjentom w doborze optymalnych dla ich potrzeb produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a nasza recepcja dla Państwa wygody co pół roku przypomina o wizycie kontrolnej i higienizacji.

Jeśli chodzi o zabiegi profilaktyczne przeprowadzane u dzieci, to doskonałe rezultaty przynosi lakowanie zębów. Polega na wypełnieniu specjalnym materiałem bruzd i szczelin na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych oraz zagłębień górnych bocznych siekaczy­ innymi słowy tych miejsc, z których utrzymaniem w czystości dzieci mają najwięcej trudności. Zbieg można wykonać wyłącznie na całkowicie zdrowych zębach stałych, dlatego jego przeprowadzenie zaleca się najpóźniej do 3 miesięcy od ukazania się powierzchni żującej zęba powyżej linii dziąsła. Istnieje również możliwość lakowania zębów mlecznych i dotyczy ona trzonowców. Jak potwierdzają lekarze, skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka­ może zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy nawet o 90%!

10. PERIODONTOLOGIA

Śmiało można przyjąć, iż dolegliwości ze strony przyzębia stały się swego rodzaju chorobami cywilizacyjnymi. Wiedząc, jak wielu Pacjentów boryka się z ich przykrymi objawami proponujemy kompleksową opiekę wykwalifikowanego specjalisty w tym zakresie. Oferujemy wizyty obejmujące profesjonalną głęboką higienizację wraz ze szczegółowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb instruktarzem higieny. Pacjentom mającym problem z bardzo zaawansowanymi zmianami możemy zaproponować leczenie w zakresie chirurgii periodontologicznej (chirurgiczne pokrycie recesji dziąsłowych przy użyciu przeszczepu, regeneracja kości z zastosowaniem biomateriałów lub przeszczepu kości).